Neyzen Burcu Karadağ

Burcu Karadağ “Ney In Ethno Jazz” – Ankara / CerModern

Uluslararası tek kadın ney sanatçımız Burcu Karadağ yeni albüm konseri için Ankara’da!

“Türkiye’nin ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ’ın, Anadolu ezgileriyle modern caz melodilerini buluşturduğu yeni albümünün ilk Ankara konseri için CerModern’de müzik severlerle buluşuyor.

Bir kadın neyzen tarafından kaydedilen ilk ney albümü ünvanını taşıyan “Neyzen”i 2013 yılında yayınlayan Burcu Karadağ, ney ile Anadolu’nun köklü ezgilerini modern caz melodileriyle buluşturduğu “Ney In Ethno Jazz” isimli yeni albümünü 3 Mayıs akşamı CerModern sahnesine taşıyacak.Paris’te müzik hayatına devam eden Azerbaycanlı genç piyanist Etibar Asadli; perküsyonun önemli isimlerinden Mehmet Akatay; Kafkasların nefesi balaban ve tütek üstadı Alafsar Rahimov ve Balkan topraklarının parlayan yıldızı kontrbasta Enver Muhammedi bir araya gelerek Anadolu ezgilerini batı’nın jazz armonileriyle buluşturuyorlar. Sanatçılar ayrı ülkelerde yaşıyor olsalar da kendi kültürlerinin dilini kullanarak ve köklerinden kopmadan İstanbul, Paris, Bakü ve Kosova arasında zamanın ruhunu yaşatıyorlar.

Uluslararası literatüre girmiş ve bu arenada ney sazını icra eden tek Türk kadın sanatçısı, bir kadın neyzen tarafından yazılan ilk ney eğitimi kitabının yazarı ve ney albümü sahibi ilk kadın neyzen olan Burcu Karadağ, Fazıl Say’ın bestelediği Hezarfen Ney Konçertosu’nun Almanya’nın Mannheim kentinde gerçekleştirilen dünya prömiyerinde solist olarak yer aldı. Ayrıca, Tuluğ Tırpan, Sertab Erener, Trilok Gurtu, Martin Grubinger, Rudiger Oppermann, Anjelika Akbar, İhsan Özgen, Önder Foçan, Okay Temiz gibi birçok önemli müzisyen ile çalışmalar yaptı. Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Belçika, Avusturya, Mısır, Bosna Hersek, Azerbaycan, İsviçre, Japonya, Hindistan, Cezayir, Kazakistan, Umman, Dubai gibi ülkelerde çeşitli topluluklar ve orkestralarda yer aldı.

Dünyada ilk kez caz yaklaşımıyla bir araya gelen ney; piyano, perküsyon, balaban ve kontrbasın oluşturduğu derinlikli yapı beraberinde türküleri yeniden yorumlayarak dinleyiciyi farklı bir noktaya davet ediyor.”

 

– 6 yaş altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş ve üstü bilete tabidir.
– Organizasyon şirketi uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
– Organizasyon şirketinin programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

 

Satın almak için tıklayınız